| MihaiPavel21 a întrebat:

Care este după părerea voastră cea mai bună bancă pentru a-mi face un card de debit?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand banca cea mai apropiata de casa ta, fiindca iti permite sa mergi cand ai nevoie, atata de aproape.
In rest, toate sumt la fel, cu acelasi tip de dobanzi si comisioane.
ING-ul este online, asadar nu-l recomand deloc, mai ales daca este primul tau cont bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing

| MihaiPavel21 explică (pentru suntserios):

De ce?

| suntserios a răspuns (pentru MihaiPavel21):

Cele mai puține comisioane daca incasezi venituri la ei
Comisioane 0 daca extragi de la alte bancomate
Homebank f misto.

| sierra1 a răspuns:

Alege-o pe aia la care incasezi venituri/salarii/... in rest, diferențele sunt aproape nule

| Frank51 a răspuns:

Raiffeisen, ai zero costuri pana la 25 de ani daca faci ceva tranzactii.

| zilog a răspuns:

Banca Transilvania

| zilog a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt cei mai nenorociti!
Ii urăsc!
Dacă cumva nu mai ai bani pe card pentru comisionul lor iti trimit amenintari acasa iti pun dobândă la dobândă si iti cedeaza la o firma de recuperare creante cei nnn lei care tu trebuia sa ii platesti.
te streseaza.

EU AM IMPRESIA CĂ IMI SI FURAU DIN BANII DIN CONT PENTRU CA EU NU STIU CUM SE INTAMPLA DE NU PUTEAM SA CITESC EXTRASUL DE CONT si au angajati nesimtiti

Am spus ca este parerea mea opinia mea!

Dar la banca transilvania e nevoie doar de cnp pentru a vedea online extrasul de cont moca
si vezi clar de tot cu scris care se poate citi de la cine au venit banii
si ca i-ai cheltuit pe bere prezervative cafea tigari ce ai mai cumparat tu scrie si firma de unde ai cumparat de la Vama Veche de la firma sssss.srl

| zilog a răspuns (pentru zilog):

RECOMAND SĂ VEZI COMISIOANELE LA ING
in românia sunt ok Dar ia uităte tu dacă cumva te dai jos d epe harta
si vrei sa cheltuiesti bani intr-o tara care nu este in UE si nici in nato
sa vezi tu ce comisioane au
si ia vezi tu daca tu cheltuiesti banii in ruble
sau daca ii cheltuiesit in lei moldovenesti
sau scoti bani de la un bancomat din republica moldova
sau daca depui dolari intr-un cont de lei de la un bancomat din Elvetia
sau daca tu ai cont de lei si scoti de la un bancomat din elvetia franci elvetieni

sau daca rămâi dator la ei si nu mai ai bani să își ia comisionul anual de intretinere a card-ului

sau daca iti trimite cineva bani din banca Transilvania cu cât il taxeaza pe aa care are firma si vrea sa iti trimita bani

MAI VEZI CÂT DE RĂSPÂNDIȚI SUNT IN ȚĂRĂ! Dacă ai o problemă si vrei sa mergi la un ghiseu exista sau nu exista peste tot in tota România

CE NU IMI PLACE LA EI CA IN UNELE LOCATII nu au nici un fel de angajat ci sunt doar automate bancomate

ia vezi in cazul in care rupi cardul in cate zile iti fabrica altul

ia vezi in cate zile iti da altul daca se demagnetizeaza

FĂ O COMPARATIE SUNĂ LA NUMĂRUL DE LA ING si sună si la Transilvania si vei vedea in cat timp iti raspund unii si in cat timp iti raspund altii

mai intereseaza-te daca vrei sa setezi ceva pe la card-ul resectiv cât timp dureaza și cât te costă să ii stresezi cu schimba limita de bani cheltuiti / zi

CÂTE CHELTUIELI / plați poti sa faci pe zi cu ING!? eu cred ca 10

Câte cheltuieli poti sa faci cu Transilvania / zi 30

| FlorentinaM20 a răspuns:

Vezi ca ING dacă nu faci faci o plata sau o extracție de bani intr-o luna îți trage 7 lei pentru ca nu ai avut nici o Tranzacție. Dacă îți faci card și e pentru economii e nasol cu ING te trezești ca tot ți se împuținează economiile și asta e din cauza ca in 2020 ING a trimis date personale gresite altor clienți și ce crezi majoritatea sau mutat tocmai din cauza asta și pentru ca nu știau cum sa facă bani au introdus chestia cu 7 lei lunar.