| Phux a întrebat:

Care este procedeul pentru a inchide un cont bancar? Trebuie sa astept o anumita perioada de la deschiderea acestuia? Trebuie platit un anumit comision? (UniCredit)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la banca cu cardul de identitate si iti inchizi contul

| darrio2007 a răspuns:

Il poti inchide cand vrei. Numai sa urmezi procedura care ti se spune. Dar de ce l-ai mai deschis? De curiozitate?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La orice bancă închiderea unui cont se face în urma depunerii unei cereri. Pot să deschid azi un cont și să îl inchid mâine, daca așa am interesul. Dacă nu am nici o datorie față de bancă, contul se închide.

| flixbuster a răspuns:

Ha ha, ti-ai ales bine banca:

http://www.bugetul.ro/......icilor-bnr

In alta ordine de idei, te duci la ei, le zici sa-ti dea cerere sa inchizi cont, o depui dupa ce ii faci o copie (copiator, poza) - sa aiba data pe ea, vizibila. Ideal ar fi sa iti dea un numar de intrare pe ea (tinand cont de reputatia pe care o au).

Le zici de la obraz ca ai citit despre practicile lor si daca nu inchid contul in cateva zile ii reclami direct la ANPC - ceea ce chiar iti recomand sa faci daca vei ajunge in situatia respectiva.

Sper totusi sa te intelegi cu ei. De obicei amenintarea cu ANPC functioneaza - daca te vad hotarat sa te iei cu ei in piept, se misca si fac treaba la timp.