| JohnyMoga a întrebat:

Care se pricepe mai bine cu paypal? Când se face transfer de dincolo în România ce trebuie făcut ca să-mi între suma pe paypal account?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
"Transfer de dincolo"? adica, de unde?
Ce "supa" sa-ti intre?

Ai un cont eligil si verificat de Paypal? Ai contul bancar atasat si verificat de ei?
Pari a fii sub 18 ani si asta inseamna ca nu ai un cont de Paypal activ si utilizabil, pentru ca nu se accepta minori sub 18 ani.

| cuvant a răspuns:

Pe contul de Paypal trebuie sa ai legat un cont bancar.
Cand primesti dintr-o tara in care se foloseste euro atunci automat iti converteste in Ron. Daca trimiti din UK, iti va converti in Euro si apoi in Lei.
Daca nu ai atasat un cont si un card bancar e imposibil sa scoti banii.