| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Cat castiga un dentist pe luna?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adica vrei sa închiriezi un dentist pe o durata de o luna?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Depinde de câți clienți are, man, undeva la 1000 EURO pe luna

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Depinde unde si cum lucreaza. Medicul meu dentist spre exemplu are propria clinica cu vreo 4 alti medici angajati. Deci scoate lejer cateva mii euro pe luna. Numa un implat e 1500 2000 euro si se fac si 2 3 pe zi

| Andreeush a răspuns:

Nu poți estima o sumă, asta depinde de câtă experiență are, câți pacienți are.

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu nici un dentist pe luna, nici oamenii nu e sigur ca au ajuns pe luna big grinbig grinbig grin

acum serios, depinde cat de bun e, de cautat si unde are cabinetul

dentistul meu cred ca, castiga cateva mii de eu bune, si nici macar nu e de lux si nu foloseste materialele cele mai scumpe

| Furnicuta000 a răspuns:

Un dentist nu trebuie sa își facă griji pentru salariu, minim 1000 euro tot face. Partea nasoala e ca e foarte greu sa ajungi acolo și nu e o meserie tocmai frumoasa sa stai toată ziua in gura oamenilor, la propriu. Mulți dentisti și-au dat seama ca au făcut o alegere greșita și ca de fapt nu le place, iar dacă îți urăști locul de munca e greu sa îți dedici toată viața meseriei și studiului (pentru ca implica și enorm de mult studiu).

| ArmyCaptain28 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Foarte bine argumentat. Meseria de dentist este foarte grea si nu este tocmai cea mai frumoasa, insa pe partea de castig este o meserie extrem de buna.

| BogdanM275 a răspuns:

Depinde de țare unde lucrezi, în Romania salariul nu sare de 1000 de euro.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Pai pusca un milion intr-un consult, care poate dura 1 ora, 8ore pe zi, PAC, 8 milione, 8 milioane ori 25( sa spunem ca atatea zile muceste intr-o luna), are deja 25000. In euro vreo €5000, deci oriunde intre 2-3 mii si 10000 euro