| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un Operator Sondaje de Opinie?
Am implinit 18 ani si doresc sa ma angajez undeva, part time, pentru o vreme. Nu prea stiu ce altceva as putea sa fac, asa ca m-am gandit la asta. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Media e de cam 8 lei, dar se poate si mai bine. Conteaza foarte mult firma de cercetare de piata pentru care lucrezi si ce fel de studii de piata au. Sunt unele care solicita operatorilor deplasarea la domiciliul respondentilor, altele pentru care trebuie sa soliciti trecatorilor sa-ti raspunda la intrebari, altele care se fac prin telefon etc. In principiu, chestionarele sunt platite in functie de dificultatea lor si timpul pe care trebuie sa-l afectezi completarii.

11 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Totusi, daca nu gasesti poti sa te inscrii in GDI si sa profiti de programul de afiliere, unde convingi oameni sa se inscrie in GDI, iar de pe urma lor, primesti 1$/luna pe viata. Nu trebuie sa vinzi produse tip avon, metropolitan, amway, ci doar trebuie sa faci reclama pe site-uri cu anunturi gratuite si forumuri. Mai multe detalii pe www.webmoneyhq.ws Urmariti filmuletul sa vedeti despre ce-i vorba. Bafta.

| Black_Cherry a răspuns:

Depinde la ce te pricepi...la 18 ani nu prea poti face multe in afara de a sterge mesele sau de a fi chelnerita la restaurant tongue

| octavianpas a răspuns:

Daca ai 18 au si vrei sa castigi bani hai alaturi de noi la campania americana Forever Living Products si castigi nelimitat i functie de cat muncesti si nu vei regreta! Aici toata lumea este multumita si nu ne jignim intre noi indiferent cati ani ani, bineinteles peste18.Cu sondajele de opinie ai sa ai dezamagirri pentru ca nu prea sunt platite iar daca gresesti un chestionar nu ti se plateste tot lotul. Asa era la compania unde am lurat eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am intrebat cu totul altceva...oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre 27$-100$ pe saptamana si lucresi de acasa din fata pc-ului. Job offer: Operator sondaje online. Cunostinte minime pc si limba engleza. Experienta nu este necesara, lucrezi cu e-mailul si link-click

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e interesant Locul de munca. M-ar interesa si pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da-ti si niste site-uri ceva.

| anna01 a răspuns:

Se plateste fie ora+chestionar fie doar chestionarul, pretul variaza de la 4 lei in sus.

| blddeea a răspuns:

Buna. ideea este foarte buna dar mai intai trebuie sa gasesti o firma serioasa care sa iti dea permanent ceva de lucru. Spor la treaba. Sa stii ca se fac banii din asta. Si eu am castigat bani din asa ceva.

| adcrys07 a răspuns:

Castiga bani cu sondaje online platite!
Pentru participarea la sondaje primeşti între 0.20€ si 2, 5€ pentru un sondaj
Bonus la inregistrare 1, 50 Euro
Inscrie-te aici, e gratuit si usor!
https://bit.ly/27Y30zS

| Preda_Flori_1958 a răspuns:

Buna ziua ma intereseaza doar operator sondaje. Nu participant la focusuri.