| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa electricitatea in Republica Moldova?

Răspuns Câştigător
| CiocanN a răspuns:

ANRE a stabilit, reieșind din structura rețelelor electrice de distribuție, următoarele tarife finale:

192 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune joasă (0, 4 kV) ale Î.C.S. „RED Union Fenosa" S.A.;
172 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune medie (6–10 kV) ale Î.C.S. „RED Union Fenosa" S.A.;

204 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune joasă (0, 4 kV) ale SA „RED Nord";
182 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune medie (6–10 kV) ale SA „RED Nord";

214 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune joasă (0, 4 kV) ale SA „RED Nord-Vest";
186 bani/kWh pentru consumatorii finali ale căror instalații sunt racordate la rețelele electrice de distribuție de tensiune medie (6–10 kV) ale SA „RED Nord-Vest.

sursa: http://anre.md/......-electrice

1 răspuns:
| AlexanderHamilton a răspuns:

Nu exista asa ceva in moldova.