| Anonimă1666 a întrebat:

Cat costa sa schimb ecranul unui telefon? S-a spart putin in partea de sus si se extinde. Telefonul este Samsung galaxy j5 2017.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Am patit si eu cu un Samsung, display-ul fiind intact. Cel de la service mi-a spus ca geamul nu se poate schimba, iar daca insisti sa schimbi geamul, va fi un chin.
Plus ca Samsung a imbunatatit culorile prin saturatie, gamma, etc., si ca prin magie daca se inlocuieste geamul, adezivul avand un rol odata venit cu acea imbunatatire a culorilor, ele devenind spalacite sau ceva de genul.
De aceea pentru Samsumg schimbarea geamului nu este recomandata.
Insa ai grija si la pret dar si la originalitatea display-ului. Mie cel de la service mi-a cerut 450 lei, fara a-mi da garantia ca display-ul inlocuit va fi original. Si deci, am asteptat sa imi iau un alt telefon, pentru ca nu merita sa platesti atat in schimbul crapaturilor geamului.
Acum, pentru a fi sigur, am pusa folie de sticla si sper ca pe viitor sa nu mai fiu atat de neatent.
Acum este la alegerea ta daca schimbi display-ul sau schimbi telefonul, succes happy

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Peste 400 lei plus manopera. Cred că nu merită.
Uită-te aici:
https://www.emag.ro/......DPPRTFBBM/

| MihaiNicu23 a răspuns:

Am un prieten cu aceeasi problema si il costa 500 de lei cu tot cu manopera.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

De obicei ecranul este foarte costisitor, cand l-am dus pe al meu la reparat (nu era Samsung J5, nu imi mai amintesc exact modelul, dar parca tot Samsung era) m-a costat in jur de 35-45% din pretul total al telefonului. Din punctul meu de vedere este mai bine daca ai cumpara alt telefon.

| Panduta31 a răspuns:

Buna. cumnatul meu la fel si a spart telefonul si a putut rezolva cu 200 de lei sau 250 de lei nu mai stiu exact. sper ca ti-am fost de ajutor. pupici :*