| Lavinia20 a întrebat:

Cat costa un bilet de tren dus-intors de la Bucuresti la Sibiu? Cate ore faci cu trenul? Si cate ore faci cu masina personala?
Este adevarat ca daca esti elev si prezinti carnetul de note/legitimatia iti face o reducere?

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da ai reducere 50% daca esti elev student etc. TImpul depinde cu ce tren pleci [accelerat.rapid] cu masina. depinde de masina [puternica] sau DACIA.restu cauti pe net {MERSUL TRENURILOR LA ZI] si te informezi tot ce doresti

| BisUltras a răspuns:

Depinde un bilet la clasa 2 (cel mai ieftin) este aproximativ 40 lei care daca duci carnetu de elev ai reducere 50 % deci 20 lei
faci 4 ore jumate si cu masina personala cam 4 depinde de aglomeratie

| unnimeni a răspuns:

Buna! Pentru primele doua intrebari raspunsul il gasesti aici: www.mersultrenurilor.ro cu masina, depinde in general cu 20-30% mai repede. Da, daca esti elev si prezinti carnetul vizat pe anul respectiv si semnat, ai o reducere in jur de 33%, daca esti student si te prezinti cu legitimatie/carnet de student si cupon de reducere beneficiezi de reducere de pana la 50% reducere;).
Funda?

| baru a răspuns:

Salut. Cu trenul accelerat costa 34 lei. Banuiesc ca nu vrei sa megi cu personalul; La ora actuala vei face in jur de 5 ore. De ce? Deoarece valea prahovei este in reparatie. Anumite tronsoane vin inlocuite iar pe zona respectiva se circula foarte incet, si de cele mai multe ori, stai cate o jumatate de ora in gara. Cea mai grea este zona Comarnic si Sinaia. Cu masina personala pana in Brasov faci doua ore si jumate, si pana in Sibiu inca o ora Deci cam in jur de trei, patru ore. Asta numai daca mergi respectind regurile de circulatie. Ma refer la radare. Nu stiu daca se mai fac reduceri pentru elevi sau studenti. Eu in ultima perioada am mers numai cu masina Pa

| hackey a răspuns:

Site-ul official http://infofer.ro/
Poti sa si vezi cat costa in dreptul fiecarui tren(45 lei accelerat 60 lei rapid)
In caz ca nu circula scrie in dreapta

| stickere a răspuns:

Salut! AI INCERCAT STICKERELE PENTRU LAPTOP?
Eu am incercat, sunt la al3lea pe laptop. dupa ce il dezlipesc ramane foarte putin lipici, pe care il curat cu spirt.ramane impecabil... oricum e bun pentru ca ofera un aspect placut dar si protejeaza de zgarieturi.kre e interesat de stickere la pretul de 20 lei(cele mai ieftine de pe piata) la comanda cu ce imagine vreti sau alegeti din galeria mea contact id: nikelino6@yahoo.com

http://forum.anunturi-galati.ro/....../index.php

| cssmirel a răspuns:

Du-te si intreaba in garawinking