| username2468 a întrebat:

Cât de greu e până te vezi patron al unei firme de transporturi persoane? (mă refer doar la cei ce au de gând să se facă)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E greu.
Esti raspunzator pentru siguranta parcului de masini, a calatorilor, a angajatilor firmei etc.
Daca ai "noroc", in primii ani mergi doar in pierdere, pana ce iti recuperezi investitia.

| Violleta2022 a răspuns:

Greu? Mai repede as spune costisitor!
Pentru ca-i al naibii de scump sa cumperi masini, sa ai garaje si oameni care le fac service-ul, sa ai soferi pe care sa-i platesti, sa ai asigurari de calatorie, ca in caz de ceva sa nu te dea cineva in judecata, sau sa-ti moara masina pe undeva prin lumea, samd.
Pentru asa ceva, iti trebuiesc multi, foarte multi bani, iar in primii anii de afacere, nu castigi nimic, abia iti recuperezi banii din investitie,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai bani sa investești nu e greu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Greau este până afli și reușești cum să câștigi licitația pentru licența de transport pe un anumit traseu.