| Ferii a întrebat:

Cat de mult poti sa castigi din reclamele pe care le pui pe un joc pe care il publici pe google play?
De exemplu daca ai 500 de dawnload cat castigi?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

0.2%
no ***, daca o reclama e vazuta de 1000 de ori, si doi dau tap pe ea, esti norocos

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Cei de la google play nu te plătesc în funcție de descărcări, ci în funcție de reclame prin intermediul adsense.
Păi, eu din 15 jocuri, 2 au izbucnit la 3000 de descărcări fiecare, unde am făcut 25 de dolari. Adică 25 de dolari la vreo 6000 de downloads.
Mult succes daca vrei sa te apuci!