| Vyo0000 a întrebat:

Cat de scumpa este viata in Bucuresti? Făcând un calcul lunar cat ar trebui să mai rămâi in mana dintr-un salariu minim pe economie daca împarți cheltuielile la doi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, de parca cheltuielile is la fel pentru toti si-n toate zonele. MA omule, tine de zeci de factori cat ajungi sa cheltui intr-o luna, cum crezi ca iti poate estima cineva cand tot ce-ai mentionat e orasu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce nevoii si cheltuieli ai. Pentru un trai decent ar trebui sa mai pui niste bani la minimul ala pe economie

| Cosmin86 a răspuns:

Destul de scumpa, pentru o viata "decenta" MINIM ai nevoie de salariul minim/saptamana, nu pe luna. Cu toate ca nici asa nu prea iti ajung banii.

| Anca32 a răspuns:

În București nu e asa scumpa pe cum este în Cluj de exemplu. Ideea este ca la ceea ce zici tu nu prea mai ramai cu mare lucru

| qVlad12 a răspuns:

600 lei