| miny1234 a întrebat:

Cat e valabil contul iban? Am extras din aprilie de la banca transilvania si nu stiu cat este valabil imi trebuie acum.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista cont IBAN ci doar codul IBAN al unui cont si acesta este valabil pana la inchiderea contului.
Extrasul de cont este un inscris, eliberat de banca, in care sunt consemnate operatiile de incasari si plati efectuate printr-un cont intr-o anumita perioada.
Un extras de cont este valabil in functie de conditiile prevazute de entitatea care ti-a solicitat sa prezinti extrasul de cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ibanul e valabil pana iti inchizi tu contul