| Nimeni20192018 a întrebat:

Cat ia o firma de construcții pe m2 (metru pătrat)?
Macar un preț estimativ nu neaparat fix!

Dau funda

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la 300 euro /mp in SUS, pana la cerul liber.
Pretul difera de la proict la altul.

| darrio2007 a răspuns:

Metru patrat de ce anume?

| Nimeni20192018 explică (pentru darrio2007):

O casa in stil Englezesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

Stiu la ce te referi. Mult lemn si cat mai putin beton, cărămidă aparentă etc. Cauta site-uri cu firme de constructii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Casă, vilă, doar parter, cu etaj, duplex, bloc. bloc turn? Finisaje scumpe, ieftine?

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

" Adrian20192018 a întrebat:
Eu sunt la Profesionala! Merita sa continui liceul sa merg la Pompieri?"

... ca să știi

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Da. Am urmărit pe You Tube un interviu cu șeful SMURD. cu Arafat.
El spunea așa că pompierul viitorului va fi un specialist care este în stare să dea și ajutor medical, va fi un om de o importanță deosebită în societate capabil de a salva oameni. Astfel meseria de pompier va fi mult mai apreciată ca până acum și mai bine plătită.
Și chiar președintele Johannis acceentuează importanța acestei meserii când afirmă el însuși despre domnia sa. Am fost un fel de pompier atomic...

| Nimeni20192018 explică (pentru sadrian46):

Casa in stil englezesc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am găsit aici un articol complet despre o casă, prețuri din 2019. O să citești și o să visezi.
https://www.ardc-residentials.ro/articole-utile/cat-costa-casa/