| AlexStar1 a întrebat:

Cât îmi da media cu un 3, 4, 6 și 5 in teza?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculeaza-ti aici: http://bit.ly/2mEzJIV

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

4,50.dar eu zic sa ți-o calculezi și pe foaie pentru ca se poate sa fie 4, 49. însă dacă profa este puțin fraiera o poți păcăli usor. Însă, pentru asigurarea ta mai ia un 5. ‘)

| tatanelson a răspuns:

4,49 la ce materie?

| Alexia005 a răspuns:

Se aduna notele 3, 4, 6 le împarți la 3, le înmulțești cu 3, aduni cu 5 și împarți la 4
Îți da 4, 5

| Ady892 a răspuns:

4,49, mai ai nevoie de un 5 ca sa treci. Media se calculeaza din media aritmetica a notelor(3+4+6):3= 4.33, luandu-se doar primele 2 zecimale. Apoi media 4.33 se inmulteste cu 3 si se aduna teza, suma fiind impartita la 4. Ex: (4.33*3+5):4=4.4975

| Ady892 a răspuns:

4.49, mai ai nevoie de un 5.