| Mst_Teo_2002 a întrebat:

Cat inseamna 899, 00 RON?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat sa insemne?
fix 899.00 ron

| johnnny123 a răspuns:

Cât înseamnă în ce? În euro, în dolari sau în lei vechi (care nu ar mai trebui să te intereseze în niciun fel)?

Nu înțeleg de ce oamenii continua să numere "milioane", deși au trecut 12 ani de la introducerea leului greu. Pe bătrâni îi înțeleg, sunt greu de dezvățat, dar până și copiii care s-au născut după această schimbare calculează tot cu "milioane".

899 de ron înseamnă exact 899 de ron. Cu ce te încălzește că-i numești "9 milioane"? Milioanele alea nu mai există și nu se va mai reveni la ele. Este ca și cum ai întreba cât valorează în moneda de pe vremea lui Cuza.

| Gabriela_Serban_Si_1995 a răspuns:

Inseamna 8 milioane noua sute nouazeci si noua.

| RoxyRoxana99 a răspuns:

Inseamna 9 milioare in bani vechi

| RoxyRoxana99 a răspuns:

Adică 9 bancnote din alea albastre de 100 de lei