| Swetlly122 a întrebat:

Cat poate câștiga un deținător al unei săli de jocuri? Am o cunoștință care deține o astfel de sala și am intrat pe pagina de Instagram a sălii de joc și la unele poze avea chiar și 200 de likeuri. Iar pe Facebook are pagina a sălii de joc și aproape 1000 de persoane o apreciază. Deci?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primii 2-3 ani nu castiga nimic, deoarece investitia este foarte mare, ca sa iasa ceva bani.
in primii 2-3 ani, abia se platesc masinile cumpaarte, apaartura, mobilierul, salariile, chiria samd.
Dupa 3 ani sa zicem, incepe sa apara si profit.
In ce privesc aprecierile dupa FB si Instagram sunt doar niste simple like-uri, ca-n realitate nu ii intar mai mult d e 100 de persoae in sala aia de jocuri.

| Nemessys a răspuns:

Depinde de zona, de numarul de clienti si cati bani investesc in asa ceva. Daca vin aia care baga numai 10 lei si dupa pleaca si nu se mai intorc, nu prea o sa fie cine stie ce.
Si de cheltuielile pe care lei ai. de ex curent, chirie, salariul angajatilor.

Ca sfat. eu chestia asta nu o vad ca ceva de viitor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si PewDiePie are 102 milioane de abonati la canal si abia vreo 5-10 milioane de vizualizari la videoclipuri de acum 2-6 luni. Deci?