| Florin458 a întrebat:

Cat timp dureaza primesc banii in contul meu (Unicredit) de la o persoana ce a facut transferul de la BRD?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să se facă electronic imediat. Dar cum trăim în RO, durează cam 24 de ore, căci banii nu se transferă între bănci câte doi lei, ci în tranșe. Uneori nici nu se transferă efectiv ci se face clearing, se compensează trimiterile de la una la alta, intre ele. Ce s-a transferat după 15, 30 se operează în ziua următoare.

| laSoledad a răspuns:

Daca i-a trimis astazi mai pe dupa-masa, ii vei primi maine de dimineata.

| Florin458 explică (pentru laSoledad):

Il face maine dimineata la 10

| laSoledad a răspuns (pentru Florin458):

Atunci ii vei primi maine pana la ora 14

| laSoledad a răspuns:

Daca vrei sa primesti banii instant altadata, instalati-va amandoi Revolut. E mai simplu si fara comisioane.