| CristinaAlexandra879 a întrebat:

Cat vine 0, 86 USD În lei?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Cauta convertor valutar pe google cand mai ai nevoie.
https://www.cursbnr.ro/convertor-valutar

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La cursul de azi aproximativ : 3, 70 lei adica 3 lei si 70 de bani.
USD este dollarul american.

| sierra1 a răspuns (pentru Simpatic):

" Simpatik a răspuns: La cursul de azi aproximativ : 3, 70 lei "

O-ho-ho, îmi vinzi și mie vreun milionn de dolari la cursul tău?

| Simpatic a răspuns (pentru sierra1):

Hehe nu ai inteles in ansamblu la ce s-a referit raspunsul meu, am zis ca la cursul de azi cand 1 dollar este 4, 31 lei, 0, 86 USD = 3, 70 lei happy

| sierra1 a răspuns (pentru Simpatic):

"Hehe nu ai inteles"
- răspunsul scurt și corect era: mda, am greșit!

| Simpatic a răspuns (pentru sierra1):

Asa o fi, tu o tii pe a ta, dar cu mine nu merge incapatanarea, rezumat:

Intrebare : Cat vine 0, 86 USD În lei?
Raspuns (simpatik) : La cursul de azi aproximativ : 3, 70 lei adica 3 lei si 70 de bani.

pe scurt si pe lung : am dreptatewinking

| sierra1 a răspuns:

Fă o inmulțire (dacă ați ajuns la scoală la așa ceva):

cursul de 4, 3069 Lei/$ cu numărul ăla al tău. Vezi cât iese și-ți dau fundă

| danbnz a răspuns:

1 USD = 4, 32 lei
Te descurci singura mai departe?