| huideni1845 a întrebat:

Cate inghetate se vand intr-o zi la un aparat stradal de inghetata?

10 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Depinde de vadul comercial si de vreme.

| shadow21 a răspuns:

In orasele mari se vinde o gramada, dar nu este deloc recomandata de doctori

| PaulMPIC a răspuns:

Acum depinde unde il pui daca este pus intr-o zona foarte aglomerata poti vinde chiar si pana la 200 de inghetate pe zi. Funda?

| huideni1845 explică (pentru PaulMPIC):

200 in cat timp?
de dimineata pana seara sau in 24 de ore?

| PaulMPIC a răspuns (pentru huideni1845):

De la 7-22 dar parerea mea este sa o amplasezi undeva unde urmeaza sa fie un concert, zilele orasului etc.si poti vinde mult mai multe

| Billy22171 a răspuns:

Depinde de xona in care ai amplasat aparatul de inghetata cati oameni trec pe acolo un loc bun unde sa pui aparatul ar fi intr-un parc unde multa lume se plimba sau intr-o zona aglomerata

| huideni1845 explică (pentru Billy22171):

Da dar intr-o zona buna cate pot vinde intr-o zi?

| Billy22171 a răspuns:

Poti vinde 100-150 realistic vorbind
dar intr-o zi calduroasa poti vinde si 200

| Billy22171 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat

| alexamoria a răspuns:

Depinde de vad si de numarul de cornete sau pahare pe care le are in ziua respectiva sau in luna curenta.