| Cristina_Maria_1999_MGhq a întrebat:

Cate zile dureaza inregistrarea unei firme nou infiintata la itm si care este pretul inregistrari?

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

Pret nu stiu in jur de 500 iar termen 24h. total nesigur, insa sper sa te ajute

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ITM se inregistreaza doar contractele individuale de munca.
O firma se inregistreaza la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, in cateva zile si suma depinde de capitalul social.
Du-te la ORC si afli acolo cat costa infiintarea firmei, oricum acesta este primul pas, pentru rezervarea denumirii.

| eminescuhipiot a răspuns:

In jur de 500 lei, cum ti s-a raspuns, la registrul comertului. Mai scump este sa o radiezi, in jur de 1500 lei.