| mary_1175 a întrebat:

Cati bani iti trebuie pentru deshiderea unui cont bancar.sa zicem la BCR?
rasp dau funditahappy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru deschiderea unui cont curent la BCR nu ai nevoie de bani si nici nu se percep comisioane. Trebuie doar sa mergi la orice unitate BCR cu actul de identitate. Detalii poti citi aici: https://www.bcr.ro/......tal.portal akp&popup_desk=bcr_ro_0785&otherPopup=1&_windowLabel=LABEL_POPUP_1.

| amanda33 a răspuns:

Daca esti studenta sau nu un card de debit atasat unui cont in lei la orice banca mai putin la transilvania unde stiu ca cer bani, nu te costa nimic pe moment. ulterior, lunar sau odata pe an ti se cere o suma fixa pentru intretinerea digipassului/ tokenului, a cardului si a contului. trebuie sa traiasca si ei din ceva nu?

| mary_1175 explică:

Mie mi sa cerut 20 ron si sa ma duc cu actul de indentitate

| mary_1175 explică:

Pai eu vreau sa-mi deschid cont ca sa poate cineva din strainatate sa transfere bani din contul lui in contul meu...
de care cont trebuie deschis si cat costa.si daca pote depune si eu bani in contul meu
nu stiu daca a inteles cineva ce vreau sa spun

| Tzutzy09 a răspuns:

In jur de 100 ron