| dudu_4306 a întrebat:

Ce a declansat criza financiara?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Noua Ordine Mondială înseamnă planuri masive de reducere a populaţiei, sfârşitul democraţiei şi distrugerea suveranităţii naţiunilor. Dacă aceste schimbări ar fi anunţate deschis, ar genera aproape sigur proteste masive şi violenţe la scară mondială. De aceea, planurile conducătorilor din umbră sunt păstrate secrete şi implementate gradat. Populaţia este masiv dezinformată prin mass-media.Pasul următor în această criză va fi ca elitele să pozeze în salvatori, oferind populaţiei, chipurile pentru a-i proteja siguranţa, soluţii care de fapt o vor înrobi şi mai tare, adică control, forţe de poliţie mai numeroase etc. Acelaşi lucru s-a petrecut şi la ultima criză economică din anii ‘20.

9 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Cica totul a inceput cu atentatul la TURNURILE GEMELE din S. U. A... care a provocat o frica globala si care a pus in genunchi ecconomia americi si in consecinta cea europeana La FED a decis sa taie taxele de interese si asa sa declansat tot

pupimik
| pupimik a răspuns:

Criza asta financiara a pornit de la americani...care faceau imprumuturi la banca... fara a putea plati banii pe care i-au luat.In mare parte e vina bancilor pentru ca nu si-au luat masuri de precautie.Erau mult mai multi bani pe foi...decat in realitate.De aici a pornit totul.

| kh1ss a răspuns:

Lacomia si prostia... din pacate

| LuS[z] a răspuns:

dorinta unora de a creste dolarul care dupa cu m vedem a si crescut cat despre euro...

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Se pare ca Arabii ar conduce lumea. Au foarte multi bani si sunt bagati peste tot, mai ales sunt asociati ai unor banci foarte puternice din SUA si nu numai. Americanii au vrut ca sa-i inlature usor usor si cam singura cale a fost falimentarea bancilor din SUA, caderea bursei etc. De aici si lantul crizei financiare globale. A fost totul voit de acolo ca sa le mai taie arabilor din craca.

| mad a răspuns:

Prostia bancilor de a credita fara garantii si o proasta activitate de control din partea autoritatilor care au dormit in papuci, lacomia evaluatorilor...si tot ce n-are sens. Sa nu mai aruncam vina pe conspiratii... daca autoritatile amercane, romanesti isi faceau treaba, totul era bine si frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

vantu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

imbecilitatea marilor puteri si dorinta de imbogatire prin globalizare a aestora

| chavalito a răspuns:

Adevarul la intreabarea aceasta e criza financiara este : acestea sunt zilele din urma criza financiara este un semn al venirii antihristului si al noii ordine mondialae iar asta inseamna ca toate statele lumii vor fi conduse de un singur om si acesta va fi antihrist