| Micu_Geanina_1987 a întrebat:

Ce acte imi trebuie pentru a imi deschide un magazin numai de sendvisuri?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Multe, foarte multe!
Intai, mergi al Camera de comert din orasul tau si cere lista cu ce autorizari (sanepid, pompieri, igiena muncii, samd) si echipament trebuie (dulapuri, frigidere, congelatoare, ttoastere samd) sa ai, in cazul in care ai firma cu activitate de servire alimentara la public.
Nu uita de locatie, daca este inchiriata sau propietate personala samd.