| ella_5590 a întrebat:

Ce acte si cam cati bani imi trebuiesc sa deschid o firma unde vor lucra 8-10 persoane?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Capitatlul social din cate stiu era 200 ron. dar vrei 10 angajati ai nevoie in prima luna minim 8000ron pentru salarii (asta in caz ca nu vrei sa oferi decat minimul pe economie), inca vreo 3000ron pentru taxe, lasand la oparte chirii, utilizati si alte cheltuiele. probabil suma pentru prima luna trece de vreo 50000ron

| Neinteresantul a răspuns:

Te-ai gasit sa intrebi fix pe un site unde majoritatea e formata din copii cu varste cuprinse intre 11 si 16 ani.