| Melisa939282828172 a întrebat:

Ce acte trebuie sa depun ca firma mea sa primeasca fonduri europene?

Răspuns Câştigător
| popadrian96 a răspuns:

Trebuie sa faci un dosar si ai nevoie de urmatoarele :

1. Formularul cererii de finantare completat
2. Documente anexe cererii de finantare, conform cu Ghidul Solicitantului pentru axa prioritara sau domeniul respectiv

Componentele principale ale cererii de finatare, conform formatului-cadru, sunt urmatoarele:
• Informatii privind solicitantul
• Date despre proiect
• Concordanta cu politicile UE si legislatia nationala
• Bugetul proiectului / Surse de Finantare
• Lista de anexe

Exemple de documente anexe:
• Statut sau documente de asociere;
• Bilanturile oficiale pe ultimii ani;
• Adeverinta ca solicitantul nu are datorii la bugetul de stat;
• Cazierul fiscal al reprezentantului legal al solicitantului si al reprezentantului tehnic;
• Aviz de mediu, analiza impactului de mediu;
• Autorizatia de constructie;
• Documente de confirmare a contributiei solicitantului;
• Plan de afaceri, studiu de fezabilitate, analiza cost – beneficiu;
• Proiectul tehnic;
• CV-urile persoanelor implicate in managementul implementarii proiectului etc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Proiectul trebuie facut cu mare grija, ca ala iti aduce investitia!