| anonim_4396 a întrebat:

Ce afacere as putea sa deschid la sat?

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Afacere thinking, un magazin, dar nu legume-fructe, ca mai toti au, un magazin de mezeluri, de haine, diverse. sa iasa si profit.
Sau un bar (crasma ), lasa sat e capul laughing.
Un local mai in voga cu tineretul ca in genereal ei n-au asa ceva la tara, cafenea si in weekend discoteca.
Pizzerie.
C-am atat.
Bafta! Funda?big grin

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O ferma agricola ar veni bine.

| ZEU93 a răspuns:

Clar un bar, dar sa pui o lista cu preturile pentru lucruri stricate...la cat se omoara aia cu sapa pe acolo numai tu ai avea de castigat

| VadTot a răspuns:

Pai depinde de bugetul care l ai!

| lpavel a răspuns:

Crasma e la putere! Sigur nu vei da faliment mai ales daca-ti faci ceva mai cat de cat sa semene a crasma... big grin Bafta!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un birt. Iti garantez ca va fi plin 24/24.

| OOOLEOOO a răspuns:

Pentru o afacere prospera ar trebui sa pui in joc ceva ce nimeni nu prea are.
Te-ai gandit vreodata sa cultivi lavanda?
Te-ai gandit vreodata sa cultivi ciuperci comestibile?

http://ideideafaceri.manager.ro/articole/afacerea-zilei/19/

Pentru un inceput de cariera te-as sfatui sa citesti aceste carti.
"Cel mai bogat om din babilon"
"Secretul mintii de milionar"
Marketingul este esential, astfel cartile lui Seth God o sa-ti fie de folos.

Educatia poate face diferenta.
www.construimimperii.ro

| Vvistula a răspuns:

Toneta de ziare, nu are nimeni la sat si nu exista pierdere.

| mira a răspuns (pentru Vvistula):

Nu se cumpara ziare si nu citeste aproape nimeni nici la oras.Cel mult, tabloide.

| Vvistula a răspuns (pentru mira):

Ziceam si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vinde ceva. Alimentara sau ce vrei tu

Răspuns utilizator avertizat
| rapp2020 a răspuns:

Deschide-ti un magazin

| Lothar a răspuns:

Sala, carciuma sau magazin de jocuri de noroc.

| untu a răspuns (pentru Lothar):

Nu e o idee buna, pentru ca taranii nu au timp de jocuri de noroc, sa veniti sa stati la tara si sa vedeti cata treaba multa e!

| untu a răspuns (pentru Lothar):

Ferma de animale unde poti sa cresti puii,boboci,purcei,cai,vaci,poti sa vinzi si rasaduri,puieti de pomi fructiveri,seminte si rasaduri de flori de toate soiurile,potcovarie,service mecanizat pentru tractoare,utilaje agricole,moara de porumb sau de grau,servicii de taiat lemne cu drujba, frizerie, croitorie, magazin alimentar sau universal, tamplarie.

| Lothar a răspuns (pentru untu):

Ce este amuzant e ca am stat 10 ani la tara si stiu cum e.
Cand ma duceam la magazin vedeam tot satul la pacanele si bautura. Nu exista sat fara betivi, astia sunt cei mai buni pentru o afacere
Plus ca omu de la tara iti munceste in gradina toata ziua pentru o tuica si 20 de lei

| Lothar a răspuns (pentru untu):

Ce stiam eu cel mai bine vinzi flori : zambile sau crizanteme
Astea aduc cel mai mare profit

| untu a răspuns (pentru Lothar):

Asta asa e! Doar in zilele speciale in care se aduc un profit mare:14 februarie, de dragobete, de ziua femeilor, la inceperea anului scolar....etc

| pilifalexandru a răspuns:

Magazin alimentar, frizerie, service auto.