| Anonim420420 a întrebat:

Ce banca sa aleg pentru a pastra niste bani la adăpost?
Brd sau Banca Transilvania? La brd sunt nemultumit ca plătesc lunar pentru aplicație. Merita mutarea la BT?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bt. Garantat. Eu am avut si la Raiffeisen si la BRD. Se zice ca si la ING este fain! Nu stiu!

| Adry05 a răspuns:

ING, ai și mai puține taxe decât la BT laughing) poți inclusiv să scoți bani de la orice bancomat al oricărei bănci fără comision iar custumer supportu lor e mult mai bine instruit și eficient și asta mi-a zis-o cineva cu card la BT

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii sunt peste tot la adăpost, sunt garantați până la 100000 de Euro, printr-un fond special. La fiecare bancă se plătește pentru aplicația online.

| GabiDumitrescu a răspuns:

CEC Bank. Dobinzile cele mai mari la lei. Oricum, tot mizerabile. Despre ce suma discutam? Daca ajunge, ia o garsoniera sau un hectar-doua. Mai la adapost de-atit nu se poate. Daca iti place riscul, infinge-i in eToro si o platforma gen Crypterium. Macar un 10% profit anual tot scoti cu putina atentie.

| NotNamed a răspuns:

Eu sunt la BT. N.am nicio taxa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti si la BT dar nu stiu exact cand, dar se plateste pentru bt24 vreo 5 lei. La raiffeisen nu cred ca e taxa

| Girly97 a răspuns:

Eu am cont la BT din 2016 de cand am devenit majora. Sunt foarte putine taxe si sunt multumita, mai ales de BT Pay, aplicatia prin care puteti plati la comercianti contactless cu telefonul!