| Faranume242424 a întrebat:

Ce bănci din Romania au opțiunea de a plăti cu telefonul contactless?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2oqCkHm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| francut a răspuns:

Ai grija! Aceste facilitati pentru oameni comozi sunt foarte riscante. Risti sa pierzi (sau sa ti se fure) telefonul si altii sa-ti goleasca contul.
Desi mai sus se spune ca nu sunt, eu am vazut in magazin platind cu telefonul. Nu stiu in ce conditii.

| venividivici2017 a răspuns:

Pana o sa se ajunga ca si in Romania sa se faca plati contactless prin telefon mobil, smartwatch, card, o sa mai trebuiasca pe putin vreo 10 ani.Deocamdata,bancile sunt "preocupate" de fel si fel de comisioane pentru a jecmani populatia.Nu ai sa vezi asa ceva in Romania prea curand.Muta-te in alta tara, Anglia de exemplu, Romanik...e Romanik!

| Salontanul a răspuns (pentru venividivici2017):

Serios? Si asta ce este? http://bit.ly/2oqCkHm

| venividivici2017 a răspuns (pentru Salontanul):

In cel mai bun caz doar folosind aceasta aplicatie ca BT Play.Dar G Pay, Samsung Pay samd pe cand in Romanik?

| Salontanul a răspuns (pentru venividivici2017):

Hai sa n-o sucim ca la Ploiesti. Aplicatia este pentru o banca si este valabila pe orice telefon. Omul intreba de aplicatie bancara nu de altceva.

| roxyroy a răspuns:

BCR brd

| alky13 a răspuns:

Banca Transilvania, au incercat si cei de la ING in trecut, dar la BT au avut succes recent