| LanguageMaster a întrebat:

Ce este o casă de marcat cu jurnal electronic?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Pai, este un instrument contabil foarte util, daca vrei sa lucrezi corect! La final de zi, iti scoate vanzarile si cred ca o mai face o data pe sapt. si o data la luna, fapt, care zic eu, e tare util pentru cei care trebuie sa faca contabilitatea. Treaba este ca daca vrei sa ai o situatie clara a produselor, atunci trebuie sa stii cum sa ti le imparti si sa respecti treaba pana la final. Daca-ti faci, de ex.: alimentare, cosmetice, curatenie etc. si incepi sa bati in casa pretul de la una la cealalta, adica cosmetice bagate la alimentare si asa mai departe - normal ca totul va fi incurcat si ambiguu. Daca respecti totul, atunci vei fi super castigat! Depinde pentru ce te intere aceasta casa de marcat. Eu am lucrat cu una si sunt: micute, elegante, utile si inteligente. Numai bine!

| LanguageMaster explică (pentru Caro34):

Apropo,eşti economist?

| Caro34 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu, din pacate insa ma pricep la mai multe lucruri si citesc multe lucruri in timpul liber! Numai bine!