| Robert03122002 a întrebat:

Ce fel de autorizații îmi trebuie pentru deschiderea unei firme de distribuție?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

O firmă pur și simplu
atâta tot, dacă distibui alimente carne mezeluri atunci trebuie sa te duc pe la directia sanitar vreterinara sa iti verifice masinile cu care transproti
sa iti faca niste cursuri cum sa te speli pe mâini de 3 zile

sa nu atingi carnea cruda de produsele care se pot mânca
lucruri ce tin de igiena in general
Dacă devii mare companie gigantică caută-mă

și îti spun cum poti să obții pentru camioanele tale autorizatia să meargă cu 50 unde scrie 30
să meargă cu 90 unde scrie 50 Km/h

mai am si alte idei cum sa declari o masina obisnuita ca ar fi tir ca sa treci prin unele vami pe la tir-uri fara sa te mai puna sa deschizi portbagajul de fiecare data
ci sa faci vama in Romania

am soferi de tir, am oameni care au deja firmele lor de transport cu tir-uri
pe care ii pot ruga sa iti aloce timp si sa iti mai raspunda pe la intrebari

| Robert03122002 explică (pentru zilog):

Sigur! Unde vă găsesc?