| bobolotioana a întrebat:

Ce joburi pot sa găsesc online?happy Nu vreau cine stie ce venit..si 50-100 de lei pe lună, daca-i primesc, e ok. Vreau sa "muncesc" pentru a intelege mai bine valoarea banilor. Sunt profil economic, axată pe conta, laptop-ul este la tatal meu, are nevoie de el deocamdată. Asa ca nu pot lucra pe pc, doar tel.Nu vreau avon, farmasi etc. imi puteți da linkuri la ce știți? Mulțumesc frumos!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti pe profil economic, poti face si tu un calcul de rentabilitate: din 50-100 lei lunar "castigati" lunar nu e sigur daca-ti poti achita amortizarea telefonului (in timpul de 2 ani garantie).

| bobolotioana explică (pentru Bula):

Nu prea inteleg ce vreți sa spuneti.

| Bula a răspuns (pentru bobolotioana):

Calculeaza, pe de o parte, cat te costa telefonul, lunar (impreuna cu abonamentul), respectiv cat ai castiga lunar (daca "tragi" tare, te ocupi serios).
Astfel iti poti da seama daca merita.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Pai banii aia pe telefon oricum ii da. Ideea e cit o costa TIMPUL, ca asta e asset-ul personal cel mai important.

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, "Time is money". big grin
E al doilea aspect.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Legat de time is money, aspectul esential e ca in principiu banii nu iti pot cumpara timp. Cu exceptia cazurilor gen cancer samd cand iti poti cumpara niste luni, poate ani in plus fata de unul fara resurse. Intr-un final tot mincare pentru viermi sau - perferabil - direct cenusa ajungem.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sondaje poti face de pe telefon. Da-mi un mesaj privat cu adresa de email si o sa te invit la vreo 3-4 care merg. Nu te astepta la cine stie ce bani, totusi...

| bobolotioana explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu pot sa dau mesaje in privat..sunt junior:/

| bobolotioana explică (pentru GabiDumitrescu):

Ioanabobolot@yahoo.com