| Pisicutza_3550 a întrebat:

Ce limbi trebuie sa cunoasca un filolog?

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Probabil vrei sa dai la filologie-jurnalism ca mine love struck trebuie sa stii bine romana si in special limba internationala : engleza. Si daca mai vrei tu sa inveti o limba in + nu strica dar in special engleza si romana :* multa bafta

6 răspunsuri:
| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa cunoasca, in primul rand, foarte bine limba mama. Apoi limbile de circulatie : engleza, franceza, itlaiana. Si, daca este roman, limba latina. In rest, ce limba vrea el.care il pasioneaza tongue

| Doublekillll a răspuns:

In special engleza si franceza

| Andreea_8672 a răspuns:

Eu sunt la filo. Trebuie sa te decurci foarte bine cu romana, engleza, franceza, latina si germana. Poate si spaniola, dar nu liceul meu.

| CAFEAUA a răspuns:

Română, în primul rând, apoi lista de limbi străine pe care şi-o alege. happy Dar româna e aia importantă.

| Anna_3845 a răspuns:

Lb engleza si Lb. Franceza happy

| Catalina_2849 a răspuns:

Un filolog cunoaste mai multe limbi... poloneza rusa germana engleza franceza etc...in general multe.