| anonim_4396 a întrebat:

Ce locuri de munca ar mai fi pentru cineva cu 12 clase, fără bac (știu ca șansele in a găsi un job plătit decent, sunt mici, abia cei cu studii superioare găsesc ceva bine plătit). Ceva recomandări? Am uitat sa menționez, job-uri pentru fete.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Șofer de TIR. Dar trebuie să fii mai mare puțin.

| Wr3nch a răspuns:

Livrator, constructii, curatenie, la fabrici, etc.

| Frank51 a răspuns:

Cu timpul ajungi la un salariu bun dacă avansezi, ca tehnician de exemplu.

| mihai69 a răspuns (pentru Frank51):

Tehnician fără bac?!? În ce film?
===
On topic: te califici ca sudor în argon și câștigi mai mult ca inginerii. Sau operator mașini CNC.

| Frank51 a răspuns:

Orice fel de tehnician, am prieteni care au vechime peste 5 ani, au ajuns șefi de secție, au salarii peste 4000 net, pentru că au spor de conducere, etc.

| VoidEternal a răspuns:

Nu cred că voia nimeni sa fie sarcastic. Îți zicea de un post in Ministerul apărării naționale, gen la pompieri sau in armata. Sunt multe fete in structurile astea.

| Ciprian09 a răspuns:

Mapn!

| StanescuLata a răspuns:

Game delevoper, da-mi mesaj pe Instagram adelinx pentru mai multe informatii!