| PsyhoChild a întrebat:

Ce locuri de munca pot avea daca am 17 ani?
Vreau sa ma angajez neaparat vara asta, dar nu gasesc job. Am vazut multe joburi online prin care poti face bani prin sondaje dar nu stiu daca sa am incredere sau nu.
Ceva idei?
Sunt baiat

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce locuri de munca pot avea daca am 17 ani?" - ce știi să faci (bine de tot)?

| PsyhoChild explică (pentru sierra1):

Să stau degeaba? Glumesc, degeaba stii să faci ceva dacă nu ai diploma în domeniu, iar eu care nu am nici bacul luat încă ce să mai spun.
Dar dacă ar fi să aleg, prefer mai mult munca in bucatarie, care nu necesită mult efort fizic, decât cea la care trebuie să mă fortez de exemplu(aici mă refer la lucrător în fabrica, etc.)

| sierra1 a răspuns (pentru PsyhoChild):

"degeaba stii să faci ceva dacă nu ai diploma " - nu e o regulă, dacă ești bun, e excepția

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bani din sondaje faci ca sa iesi la o pizza o data la 3 luni, nu faci "bani" din care chiar sa intelegi ceva. Daca vezi anunturi care promit sute de euro lunar din sondaje, poti fi sigur ca sunt tepe.

| PsyhoChild explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta zic si eu, este teapa.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Poti face niste bani de buzunar completand sondaje! Doar 10 minute pe zi! potiface si 200 de lei pe luna. Daca te intereseaza iti las aici un link https://bit.ly/3F77JHR