| Sebivu a întrebat:

Ce mai poti face cu un card de debit visa, paypal, cumparaturi online pariuri altceva mai este?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face cumparaturi la orice magazin care are aparat de retras bani, de la cele de imbracaminte, incaltaminte, mancare samd.
Dar ce, de dau banii afara din casa si nu stii pe cei sa-i mai arunci?
Daca-i debit card, nu poti cheltuii mai mult decat ai despui in acel cont.

| Ion976 a răspuns (pentru Violleta2022):

Corecta afirmație. La debit nu poți cheltui mai mult decât dispui dar același lucru se aplica și în cazul cardurilor de credit! ( la credit poți cheltui de multe ori cam cât vrei dar va trebui sa ii pui la loc și dacă nu " dispui " ai belit-o cu banca )

| Goete a răspuns:

Poti plati practic orice, nu neaparat online, daca are acoperire in cont.

Intrebarea ta e similara cu "Ce poti face cu banii"

| Sonia822 a răspuns (pentru Goete):

Se poate face cont in paypal si cu cu card de credit, sau doar de debit? Trebuie sa fie neaparat Visa? Merge si mastercard?

| Goete a răspuns (pentru Sonia822):

Pentru contul paypal nu ai nevoie nici macar de un card si nici de cont bancar.
Daca vrei, poti asocia un card care poate fi mastercard, sau poti asocia direct contul bancar.
Paypal este una dintre cele mai sugure metode de a plati pe internet, mai ales pentru garantia pe care ti-o da in caz ca ai probleme

| Petru535 a răspuns:

Păi ar mai fii pentru cumpărarea jocurilor sau dlc urilor de pe Steam sau G2A, pentru donații...Iar altceva, nu cred ca mai este util. In general pentru chestiile virtuale, aplicații, jocuri etc.