| gab0ru a întrebat:

Ce metode stiti de facut bani?

11 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Baiatul a intrebat ce sa munceasca!
Pa, pa.

| eliaclodia a răspuns:

Nu stiu. E ilegal in tara asta sa faci bani. Citeste cu dublu inteles si razi, daca iti da mana. Ambele variante sunt triste.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pe internet. Poti monetiza videoclipurile incarcate de tine pe YouTube, trebuie sa fie ceva original si sa nu ai probleme cu drepturile de autor.
Ai putea face bani din reclamele puse pe blogul sau site-ul tau. Blogger ofera aceasta facilitate. Practic pun reclame pe pagina, din care castigi si tu.
Poti folosi servicii ca adf.ly pentru a face bani din scurtarea link-urilor pe care le trimiti anumitor persoane. Si aceasta metoda tine tot de reclame. Persoanele carora le-ai dat link-ul or sa astepte 5 secunde timp in care le este afisata o reclama, apoi fac click pe skip sau sari (in romana). Pe adf.ly trebuie sa iti faci cont, iar cu cat sunt mai multe persoane care fac click pe link-ul scurtat de tine, cu atat mai multi bani castigi.

Munceste, gaseste-ti un servici. Daca nu esti suficient de mare, imparte pliante, sau fii reprezentant. Nu castigi foarte mult dar este ceva.

| gab0ru explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Da.mi add la alinutsu_doulshe

| iubesc a răspuns:

Munca...

| Leatherleader a răspuns:

Munca!winking

| gab0ru explică:

Da.mi tu ca messu mai are figuri.

| dyanakitty a răspuns:

Daca e in realiate corect e sa muncesti nu sa furi :d funda?

| EmoDoll a răspuns:

Sa muncesti

| madapufi21 a răspuns:

Economia.

| AlexandruPaulescu a răspuns:

Corect..sa muncesti!