| elizalola a întrebat:

Ce părere aveți de site-urile ca Okazii.ro(plusuri și minusuri)? Cum se face plata produselor? Dacă ați vinde ceva ce site ar fi mai de folos?

6 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Tocmai.ro,mercador.ro,olx.ro
Cumpărătorul e din oraşul tău, Gratis, fără cont, fără licitaţii aiurea, fără samsari/bişniţari/ţepari. ce îţi trimit colet telefoane ce nu merg,

| marinaa9 a răspuns:

Site-ul okazii zic ca nu e asa bun, iti poti lua tepe mari caci pretul e mai mic decat in alta parte.Mai poti incerca Tocmai.ro sau mercador.ro
bafta si nu te lasa pacalit, daca vrei sa iti cumperi ceva alege un utilizator care are multe calificative

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot cumpara produse in siguranta. Okazii.ro recomanda tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Principalul avantaj al Garantiei de Livrare este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

Pentru a va asigura de primirea sumei aferente pretului, este necesar sa trimiteti coletul in regim ramburs. Astfel, pentru a primi coletul, cumparatorul trebuie sa achite contravaloarea acestuia.

Importanta este si verificarea, in momentul punerii in vanzare pe site, atat a modalitatilor de livrare cu costurile aferente, cat si a modalitatilor de plata. Trebuie sa va asigurati ca potentialii cumparatori sunt informati de faptul ca plata produsului se va face in momentul primirii coletului.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site sau daca aveti nelamuriri, echipa de Asistenta Clienti Okazii.ro va sta la dispozitie pe adresa suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okiazii.ro

| Sweety27 a răspuns:

Site-ul Okazii este foarte ok. Eu il numesc Ebay in varianta romaneasca.

| LaYeR a răspuns:

Bine punctat site-urile ca Okazii, sunt multe astfel de site-uri care nu sunt tocmai bune... am efectuat tranzactii pe okazii si mi se pare foarte util si simplu.

| RippyngDenis a răspuns:

Cum a spus si hummmer. Pe okazii.ro sunt multi tepari. Am luat si eu un iPhone 4S si ghici! Era replica.happy Asa ca incearca mercador.ro, tocmai.ro...