| ParradiSs a întrebat:

Ce parere avet in legatura cu o sala de forta la sat cu fonduri europene si cam cati bani a si putea sa iau?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La sat, acolo unde lumea munceste fizic zi de zi?

| ParradiSs explică (pentru suntserios):

Nu chiar, in ziua de azi pamanturile sunt muncite numai cu utilaje, ceea ce nu prea mai face lumea asa mult efort

| suntserios a răspuns (pentru ParradiSs):

Si dupa 12 ore de stat in camp chiar si in tractor ai facut un studiu sa vezi cine mai are chef de venit la sala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu sta nimeni 12 ore in camp si cu tractorul se ara decat cateva ore nu toata ziua. Iti spune un om de la sat care a mai adus oameni la muncile campului si pana si 8 ore e mult mai ales cand vin caldurile.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Și cum e la fan în 2-3 ore?

| Dddonkey a răspuns (pentru Catrice):

Vand fan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Nu stiu, n-am adunat fan.

| ParradiSs explică (pentru suntserios):

Cine vrea sa arate bine o sa vina, oricum nu stai cu orele la sala, 30-60 de minute, un mic program

| ParradiSs explică (pentru anonim_4396):

Ba stau pe timpul nopti

| Catrice a răspuns (pentru Dddonkey):

Prefer iarba proaspătăwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ParradiSs):

In lanul de porumb si cu lumina de la telefon sau lanterna nu?

| suntserios a răspuns (pentru ParradiSs):

Ok, si ca inainte de orice afacere. ai facut un sutdiu de piata sa vezi ca astea sunt nevoile oamenilor din mediul rural?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să poți lua nimic, că nu se dau bani pentru asta.
Caută pe Internet informații despre fonduri europene, și o să vezi cui și cum se dau. Sunt zeci de situri. La particulari nu se dau, trebuie să ai firmă, un proiect făcut de profesioniști ca să îți ia dosarul la studiu. Toate astea costă. Nu mai visa cai verzi europeni pe pereți.

| ParradiSs explică (pentru sadrian46):

Da ma, iti dai seama ca tr si o mica investitie

| Frank51 a răspuns:

Îți recomand magazin de furaje sau alimentară.

| StrongHeart a răspuns:

Eu as investi in agricultura.As cauta profesionisti in horticultura si tehnologii moderne.M-as inspira de la evrei.
Ceea ce vrei tu sa faci este un risc pe care nu mi l-as asuma.Cum zicea cineva mai sus, dupa o zi de munca la arat nu iti mai arde sa lucrezi grupele de muschi ca te dor toate oasele.

| ParradiSs explică (pentru StrongHeart):

Ar merge, daca nu ar fi luate deja pamanturile de alti