| pix a întrebat:

Ce parere aveti despre cardurile de credit?

Răspuns Câştigător
| ioanaisfetcu a răspuns:

Metoda sigura pentru ca organele statului sa te monitorizeze.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt bune asa nu mai trebuie sa ai bani in portofel cand mergi la mall si platesti totul cu cardul.

| negru30 a răspuns:

Mai bine cash

| Archdaemon a răspuns:

Sunt foarte bune happy

| meduzza a răspuns:

Sunt extrem de utile mai ales in perioada aceasta cand toata lumea cauta sa te fure, asa nu au ce sa faca cu ea iar tu poti oricand sa iti iei altahappy

| GiulianoSenior a răspuns:

Eu folosesc cardul in 90% din cumparaturi.
sunt foarte multumit de "inventia asta", daca as avea o suma mai mare de bani mi-ar fi firica sa umblu pe strada.
eu mai mult de 20 de euro nu am niciodata in portofel si asta cand merg sa cumpar fructe si legume in rest am doar ceva maruntis pentru o cafea sau o revista.
in casa niciodata nu avem bani cu toate ca ar trebui pentru orice urgenta.
eu paltesc anual intretinerea cardului 55 de euro, cam mult dar asta este.
Funda te rog frumos. happy sad tongue big grin