| Yqnwtz a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de frizer? cam cat ar fi un salariu mediu? Si cu ce e diferit un hair stylist de frizer?

Răspuns Câştigător
| torsi a răspuns:

Nu stiu cat e salariul, dar poti sa iti deschizi singur o frizerie privata happy
frizer: tunde parul, simplu
hair stylist: e un termen mai nou, care inseamna tot frizer, dar are "talentul" de a face si forme, sau freze mai "bizare" big grin

2 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Salariul e micut, dar te bazezi pe spaga si raspunsul la a 2-a intrebare l-ai primit dejawinking

| lizucalisuca a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns neadevarat. Hairstylistul nu e un alt termen pentru frizer ci mai degraba pentru coafor/coafeza! Frizerul se ocupa cu tunsul barbatilor si atat, nu stie sa vopseasca parul sau sa coafeze femei. Coafeza sau hairstylistul, in afara de tuns se mai pricep si la vopsitul parului, coafat, sfaturi in privinta stilului care ar trebui adoptat in cazul clientilor nehotarati etc! De regula nu prea se da salariu fix ci procent din incasari!