| Polistfever a întrebat:

Ce presupune jobul de agent imobiliar? Mai merita in 2021?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Presupune să ai bani când începi, că nu primești salar. Vinzi ceva, primești comision. Nu vinzi nimic, nu presupune nimic. Am mai răspuns de câteva ori aici pe TPU, caută răspunsurile mele.

| Panamax a răspuns:

Daca nu stii ce inseamna ar fi mai bine sa te apuci de altceva.

| Iote a răspuns:

Intermediere vanzari. Cauti locuinte/terenuri de vanzare si le prezinti potentialilor cumparatori. Umbli cu ei prezentandu-le locuintele/terenurile.
Nu inchei nici un contract cum se spune mai sus. Asta o face notarul. Poate un act de obligare a cumparatorului sa cumpere prin agentie proprietatea prezentata, pentru a-si lua comisionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupune sa închei contracte, sa vinzi proprietăți sau închei contracte de încheiere, să mergi cu clientul să îi prezinți apartamentul, să fii convingător, etc. Dacă nu închei contracte, nu vinzi nimic, nici bani nu vei avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hârțogăraie.