| Popa3493 a întrebat:

Ce salariu se ia daca fac scoala profesională? Minim pe economie sau mediu pe economie?

Răspuns Câştigător
| JUNNKiE47 a răspuns:

O școală profesională în domeniul agricol aduce destule cunoștințe în domeniu, depinde de locul unde ești angajat, în zona de Sud extrem a țării nu sunt salarii atât de bune dacă nu ai un rang înalt, însă prin Bărăgan un tractorist clasic poate avea un salariu și de 4.000 de lei, depinde de foarte multe lucruri.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de meserie, începând de la minim pe economie plus bonuir de masă.

| christine99 a răspuns:

Poti sa fii tractorist si fara scoala profesionala, daca stii sa lucrezi bine cu tractorul. Si aia 4000 de lei ar fi maxim, si in plin sezon.

Răspuns utilizator avertizat