| MZc a întrebat:

Ce se întâmplă cu aplicația mobile banking de la unicredit? Am platit cu cardul online o comanda de 900 lei in data de 15, in aplicatie scrie "-900 ron" dar nu mi s-au extras banii din suma totala. La fel si cu returul banilor de la eMAG, scrie "+63 lei" dar la fel nu s-au adaugat la suma totala. A mai patit cineva?

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Aplicatia nu are nici o "vina". In momentul unei tranzactii banca "rezerva" initial suma din cont ( ca iese sau ca intra ) ca mai apoi ( numai ei stiu cand ) sa le transfere efectiv.