| Cr7adi a întrebat:

Ce se intampla daca iei un credit mare de la o banca si fugi cu ei in strainatate?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit, da banca de tine, plus cine crezi ca iti da asa simplu creditul ala mare?

| johnnny123 a răspuns:

Un credit mare se obtine cu multe garantii: ipoteca imobiliara, giranti, etc. Daca nu mai platesti banii, iti executa bunurile (pe care din momentul in care le-ai ipotecat nu le mai poti instraina) sau girantii.

Chiar crezi ca o sa-ti dea vreo banca o suma de bani "pe cuvant"? Stai linistit, bancile supravietuiesc pentru ca se pricep sa-si managerizeze riscurile.

Indiferent ce idee de frauda ai, poti sa fii sigur ca banca a luat-o in calcul demult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind intr-o alta tara nu are ce sa iti faca. Dar numai sa nu te mai intorci in Romania... Niciodata.

| kyliejenner a răspuns:

Te prind si te baga la puscarie laughing

| DjNick112 a răspuns:

Nimic, mergi in strainate, cumperi masina, casa, bloc, cumperi tot orasul, apoi cumperi toata tara, apoi tot continentul, apoi tot Pamantul dupa care cumperi si niste planete asa ca la inceput, apoi mai multe, apoi toata galaxia, apoi to universul! Hai gata cu imaginatia, te prinde politia si te baga la parnaie

| slowbeat a răspuns:

Bad boys, bad boys whatcha gonna do?
Whatcha gonna do when the cops come for you? Sper ca te-ai prins )))