| Claudia_Gabriela_1999 a întrebat:

Ce se poate intampla daca inchiriez apartamentul pe o perioada mai lunga de timp?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai multe lucruri rele se pot intampla:
-chiriasul sa dispara, fara sa-ti plateasca chiria pe ultimele luni;
-sa te lase cu facturi neachitate la utilitati si intretinerea neplatita;
-sa lase apartamentul cu un grad ridicat de uzura;
-chiriile sa creasca mult fata de acum si sa nu poti cere o chirie mai mare. Numai bine!

| negru30 a răspuns:

Nimic - dar in fiecare luna verifica daca totul este ok

| ombladon a răspuns:

O sa mori

| ioanionel a răspuns:

Nimic deosebit daca totu e facut cu cap, daca ai un contract de inchiriere (trebuie inregistrat la fisc), si platesti impozit pe chirie. In contract pot exista clauze pentru a preintampna orice situatie neplacuta, deasemena faci chiriasului viza de flotant sau domiciliu pentru a nu avea probleme nici tu nici el cu politia(se rezolva foarte usor la evidenta populatie e necesar doar un drum impreuna cu chiriasul avand la dv actul de propietate, cartea de indentitate iar el cartea de indentitate, certificatul de nastere si un timbru fiscal 2 lei)

| UnOmPrietenos a răspuns:

Dai bani mai multi... Logic...

| dasadasayahooro a răspuns:

Www.facebook.com/carageagaby . cu deosebit respect va rog sa dati un like pe profilul acestei pagini de facebook .ajutati copii bolnavi de cancer iar daca doriti , distribuiti pagina 1 like = 1 $