| mgtow a întrebat:

Ce se va intampla daca din 2016 programul prima casa va inceta sa fie activ? Multe credite merg pe principiul asta la achizitionarea unui imobil. Exista posibilitatea creditului ipotecar sa fie mai flexibil daca nu o sa fie prima casa? Sincer sa fiu e tampit Eugen ala de la finante pentru ca tinerii nu mai au optiuni sa se stabileasca la o locuinta si va intepeni din nou piata imobiliara

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus si pe privat inca n-am auzit nimic de anularea programului "Prima casa" in 2016, asa ca nu trebuie sa-ti faci de acum probleme. Spun asta avand in vedere ca, in ultimul timp, conditiile programului au fost chiar mai relaxate, de ex. nu mai exista conditia de varsta.

| mgtow explică (pentru Ioandelasal):

Atunci cand spun sistarea programului prima casa inseamna ca vor sa faca conditiile mai bune pentru a beneficia si alte persoane de acel program? Cauta in net sa vezi ce spun pentru ca eu am vazut cum discutau despre fonduri insuficiente... sad