| Anoniq a întrebat:

Ce site-uri pentru plata facturilor de la digi îmi recomandați? Am incercat direct pe site-ul lor dar imi da eroare: Plata nu a putut fi procesată si am suma necesară pe card

Răspuns Câştigător
| JulyDreams a răspuns:

La ING iti da automat internet banking fara nici un cost suplimentar happy
si asta, cand iti faci contul, iar dupa aia poti sa iti faci cont de economi direct din aplicatie, de asemenea fara cost suplimentar
dupa care, tin pe contul de card 50 de banuti, si bag bani din contul de economii, atat cat am nevoie, cand fac o plata, asa ca, SA VINA HACKERII SA IMI FURE CARDUL SI SA IMI IA 50 DE BANUTI big grin

cred ca e banca cu cele mai mici comisioane din tara asta!

si, ca sa iti confirm, STIAM DE ASTA DINAINTE, mai mult sau mai putin din auzite, dupa care, m-am angajat, iar firma MI-A RECOMANDAT OFICIAL ING, in care sa imi bag salariu... si... CHIAR A MERITATwinking

nota benne: NU FAC RECLAMA, doar stiu ce spun pentru ca am vazut cu ochisorii mei mici si porcini!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Site-ul lor e funcțional, cred că tu ai ceva hibe

| JicaContra a răspuns:

Deci preferi sa cauti cai verzi pe pereti decat sa dai telefon la ei asa cum ti-am recomandat

SINGURA solutie alternativa e sa ai card la ING, acolo poti sa platesti din aplicatia lor care e capabila sa citeasca codul de bare de pe factura, si da, deja am platit o tona in felul asta, CHIAR MERGE!

alte solutii nu prea imi imaginez, in teorie poti sa iti faci alt card, la Revolut, Monese, PaySafeCard, etc. insa nu e nici o garantie ca nici cu alea nu o sa ai eroare

| Anoniq explică (pentru JicaContra):

Pentru aplicatia de la ing, nu am nevoie de internet banking activat?

| JulyDreams a răspuns (pentru Anoniq):

La ING iti da automat internet banking fara nici un cost suplimentar happy
si asta, cand iti faci contul, iar dupa aia poti sa iti faci cont de economi direct din aplicatie, de asemenea fara cost suplimentar
dupa care, tin pe contul de card 50 de banuti, si bag bani din contul de economii, atat cat am nevoie, cand fac o plata, asa ca, SA VINA HACKERII SA IMI FURE CARDUL SI SA IMI IA 50 DE BANUTI big grin

cred ca e banca cu cele mai mici comisioane din tara asta!

si, ca sa iti confirm, STIAM DE ASTA DINAINTE, mai mult sau mai putin din auzite, dupa care, m-am angajat, iar firma MI-A RECOMANDAT OFICIAL ING, in care sa imi bag salariu... si... CHIAR A MERITATwinking

nota benne: NU FAC RECLAMA, doar stiu ce spun pentru ca am vazut cu ochisorii mei mici si porcini!

| JulyDreams a răspuns:

Cica e si o aplicatie pentru plata de pe mobil:
https://www.media-max.ro/plata-online-factura-digi-rcs-rds/