| VeroniMichy a întrebat:

Ce slujba as putea incerca la 20 ani?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice slujbă la care găsești anunț de angajare și la care nu se cere calificare.

| Werrich a răspuns:

1. Lucrator comercial (exemplu: magazin haine, Auchan/Lidl/Carrefour/Pepco);
2. Promoter produse (la mall)
3. Asistent de vanzari la standuri;
4. Casier la McDonald's / Taco Bell/ KFC.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

Din curiozitate, pentru cei de 27-28 de ani?

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai studii medii poti urma cursuri de calificare la ANOFM in judetul tau si sa profesezi: frizerie, ospatar, ajutor-bucatar, depinde de domeniul de calificare. Din cauza pandemiei multi angajati s-au reprofilat pe domenii precum manichiura-pedichiura si servicii de livrari.

| vmalex21 a răspuns (pentru Werrich):

Cursurile alea sunt o pierdere de timp, merita numai daca încasezi somaj.Cunosc o grămadă care au rămas șomeri după ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

Am efectuat un curs de perfecționare profesională la un centru din București, nu la ANOFM

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca acel centru este acreditat de Ministerul Muncii atunci este ok pentru angajare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

Este,doar că sunt puține șanse să fiu primită și ținuta acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de pregătire și abilități.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La biserică? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te primește oricum. Și asta e o jignire sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde în ce domeniu crezi că vei fi mai stăpân pe tine și munca ta.

| LaraClarice a răspuns:

Call center, secretariat, receptioner clinici medicale, casiera.