| Denisa_2932 a întrebat:

Ce suma castiga pe luna un angajat in domeniul IT? Multumesc! happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde in ce oras lucrezi, depinde la ce firma lucrezi, depinde ce experienta ai, depinde ce limbaj de programare stapanesti, depinde la ce proiecte lucrezi, depinde la ce firma lucrezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ne spui ce funcție ai vrea să ocupi te-am ajuta cu o idee mai bine, eventual localitatea, cunoștințe, experiență - salariile de început încep de la minim 350euro [orice angajator oferă această sumă pentru cineva ca student, fără cunoștințe dar dorință și angajament].
Dacă ai minim 2ani, un portofolio foarte consistent și deja vorbești în acel limbaj de programare precum limba maternă, atunci se va ruga de tine să îți dea peste 1800euro lejer.
[din experiență: documentația și notele îți aduc doar un loc la interviu, experiența și modul de discuție, negociere, etc îți aduc poziția în firmă și salariul meritat]

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu exageram cu 1800 EUR lejer... chiar daca de multe ori se ajunge la 1000 EUR+ in maxim 2 ani, cel putin in ultima vreme.

| iasicumpara a răspuns:

Salariile in domeniul IT depind foarte mult de natura job-ului - de exemplu un content editor poate castiga 1500 ron dar un project manager poate castiga si 4000 - 5000 euro. In general, plata trebuie negociata pe ora - de exemplu programator PHP foarte bun ar trebui sa ceara cam 25 - 35 euro/ora

| SirOne a răspuns:

Am un prieten in domeniul IT si castiga 5000roni/luna big grin