| Girly97 a întrebat:

Ce sunt avansul si lichidarea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul poate fi platit in 2 transe, prima transa platita pe la sfarsitul lunii se numeste avans iar a doua transa platita pe la inceputul lunii urmatoare se numeste lichidare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai serios.

Acum 1 ora ai pus intrebarea

https://www.tpu.ro/......e-fiecare/

ca le primesti si acum nu mai stii ce sunt?

| gabicoo a răspuns:

Încă nu știi ce e aia! Super! Bucură-te de copilărie!

| Marbea a răspuns:

Avansul este 40-50% din salar iar ce ramane este lichidarea. Primul este avansul si se da pe la inceputul lunii iar mai la final lichidarea. Este o metoda pentru angajator de a nu da toti banii odata si este o povara mai usor de suportat.